civ.org.pl forums > Civ5 - Ogólne > Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V
Zmień język na polski. Switch to English.

Forum | Register | Member List | | Active Users | Stats | Calendar | Help | FAQ | Search | Private Messages | User Options | Homepage
Games I Own | Games I Play in
Print This Topic        Mark Topic as Unread 

civ.org.pl forums > Civilization V > Ogólne
Poster
Status: Elite

Registered: Sept 26, 2007
IP: Logged
Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #1]

W tym wątku proszę rozmawiać tylko i wyłącznie o wymaganiach do gry (Azazell)

Minimum System Requirements

Operating System: Windows XP SP3/ Windows Vista SP2/ Windows7
Processor: Dual Core CPU
Memory: 2GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 256 MB ATI HD2600 XT or better, 256 MB nVidia 7900 GS or better, or Core i3 or better integrated graphics
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX version 9.0c

Recommended System Requirements

Operating System: WindowsVista SP2/ Windows; 7
Processor: 1.8 GHz Quad Core CPU
Memory: 4 GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for disc-based installation
Video: 512 MB ATI 4800 series or better, 512 MB nVidia 9800 series or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
DirectX 11

Other Requirements: Initial installation requires one-time Internet connection for Steam authentication; software installations required (included with the game) include Steam Client, Microsoft Visual C++2008 Runtime Libraries and Microsoft DirectX.

Ja nie spelniam minimalnych :E... Mam slabsza karte graficzna 7800gt. Ale sproboje demo, moze pojdzie. Predzej czy pozniej i tak bede musial zrobic upgrade :/

[Edited by Azazell on Aug 06, 2010 at 06:59]

Aug 05, 2010 at 23:14

Print
Azazell
Status: Emperor

Registered: Jun 27, 2004
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #2]

Bardzo wysokie! No ale, jeśli faktycznie na tych minimalnych będzie się dobrze grało to nie będzie tak źle.

Tylko czy naprawdę są takie wysokie? Przecież to normalne było, że Minimalne wymagania gry to 2 rdzeniowy procesor ale spodziewałem się, że 1 GB RAM oraz mniejsza grafika.

Dra --> spokojnie pograsz na swoim GeForce 7800 bo na pewno on jest 256 MB.

[Edited by Azazell on Aug 06, 2010 at 06:34]

Aug 06, 2010 at 06:27

Print
MorgotH
Status: Regular

Registered: Apr 05, 2006
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #3]

HA! 2 lata temu wydałem krocie na nowy komputer i teraz procentuje! Wymagania wciągam nosem :]

Aug 06, 2010 at 07:10
Gadu-Gadu: 9776851
Print
asioasioasio
Status: Prince

Registered: Nov 30, 2005
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #4]

Z przymknięciem oka mieszczę się w minimalnych (procesora Dual Core nie mam a zamiast GeForcea 7900 mam 7800) . Pogra się jeszcze na moim emerycie - w końcu to niie FPP jak przytnie klatki to tragedii nie będzie Mam nadzięję, ża AI nie będzie się obijało podczas swoich tur

[Edited by asioasioasio on Aug 06, 2010 at 07:20]

-
kliknij, aby uzyskaĂŚ wiĂŞcej
informacji[/URL]

Aug 06, 2010 at 07:18
Gadu-Gadu: 1201631
Print
BLyy
Status: Veteran

Registered: Apr 25, 2008
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #5]

Quote:
Azazell wrote:
Bardzo wysokie! No ale, jeśli faktycznie na tych minimalnych będzie się dobrze grało to nie będzie tak źle.

Tylko czy naprawdę są takie wysokie? Przecież to normalne było, że Minimalne wymagania gry to 2 rdzeniowy procesor ale spodziewałem się, że 1 GB RAM oraz mniejsza grafika.

Dra --> spokojnie pograsz na swoim GeForce 7800 bo na pewno on jest 256 MB.

To jestem ciekaw jaką mapę i ile cywilizacji będę mógł sobie włączyć na dwurdzeniowym i 2G RAM. Mam nadzieje, że chociaż będę mógł sobie pozwalać tak jak w czwórce, ale to chyba marzenie ściętej głowy.

'Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobÂą, wyjawi siĂŞ tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte'. Ewangelia Tomasza 5

'Ja jestem ÂświatÂłoÂściÂą, ktĂłra jest ponad wszystkimi. Ja jestem PeÂłniÂą, PeÂłnia wyszÂła ze mnie, PeÂłnia doszÂła do mnie. RozÂłupcie drzewo, ja tam jestem. PodnieÂście kamieĂą, a znajdziecie mnie tam'. Ewangelia Tomasza 77

"Có¿ to ja widzê, o Panie, czy to ciebie samego ujêto? a ty (jednoczeœnie) uj¹³eœ mnie? albo, kim jest ten nad drzewem (krzy¿a) i jest pogodny, a kim jest ten drugi, któremu przybijaj¹ jego nogi i jego rêce?" Powiedzia³ mi zbawca: "Ten, którego widzisz nad drzewem (krzy¿a), który jest pogodny i œmieje siê, to w³aœnie ¿yj¹cy Jezus. Ten zaœ, któremu przybijaj¹ gwoŸdŸmi rêce i nogi, o owa CielesnoœÌ nale¿¹ca do niego, to znaczy to, co podmieniono. Apokalipsa Piotra 81

Ten zaÂś, ktĂłry stoi obok, blisko, to zbawca ÂżyjÂący Apokalipsa Piotra 82
Aug 06, 2010 at 07:38
Gadu-Gadu: 535381
Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #6]

Powiem tak ja nie mogę za bardzo porównywać mojej obecnej wersji bo z pewnością finalna będzie bardziej dopracowana.

Sprzęt testowałem 2 swoich komputerach:
Dual Core, 2gb ram i GF 9600 - gra chodzi no dobrze ale czuć, że jakby za mało ram (wielkość swiata średni czyli normalny)- po prostu chodzi na granicy możliwości.

Phenom X4 955, 4gb ram i gtx 260 - no chodzi rewelacyjnie ale jak włączysz grę to doczytuje teren (przez 2-3sek) i czasami jak przesuwasz kamerę z jednego miejsca mapy świata na drugą to też czuć - ale to jest wada tej wersji którą mam.

Aug 06, 2010 at 07:45

Print
czajmen

Registered: Jul 28, 2008
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #7]

za pewne na koniec będą dopracowywać jeszcze wydajność i może będzie lepiej

Aug 06, 2010 at 07:51
Gadu-Gadu: 1952761
XFire czajmen
Print
BLyy

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #8]

Quote:
Azazell wrote:
Powiem tak ja nie mogę za bardzo porównywać mojej obecnej wersji bo z pewnością finalna będzie bardziej dopracowana.

Sprzęt testowałem 2 swoich komputerach:
Dual Core, 2gb ram i GF 9600 - gra chodzi no dobrze ale czuć, że jakby za mało ram (wielkość swiata średni czyli normalny)- po prostu chodzi na granicy możliwości.

Phenom X4 955, 4gb ram i gtx 260 - no chodzi rewelacyjnie ale jak włączysz grę to doczytuje teren (przez 2-3sek) i czasami jak przesuwasz kamerę z jednego miejsca mapy świata na drugą to też czuć - ale to jest wada tej wersji którą mam.

Ale chodzi ci o tym czy gra w czasie mej tury będzie się ciąć czy jak szybko mijać tura przeciwników będzie? Jak gra się będzie troche przycinać poprzez ruch to mi to tam obojętne, najważniejsze by tury jakoś chodziły by w epoce przemysłowej nie czekać minuty, to jest najgorsze

'Poznaj to, co jest przed twoim obliczem, a to, co ukryte przed tobÂą, wyjawi siĂŞ tobie. Nie ma bowiem niczego ukrytego, co nie zostanie odkryte'. Ewangelia Tomasza 5

'Ja jestem ÂświatÂłoÂściÂą, ktĂłra jest ponad wszystkimi. Ja jestem PeÂłniÂą, PeÂłnia wyszÂła ze mnie, PeÂłnia doszÂła do mnie. RozÂłupcie drzewo, ja tam jestem. PodnieÂście kamieĂą, a znajdziecie mnie tam'. Ewangelia Tomasza 77

"Có¿ to ja widzê, o Panie, czy to ciebie samego ujêto? a ty (jednoczeœnie) uj¹³eœ mnie? albo, kim jest ten nad drzewem (krzy¿a) i jest pogodny, a kim jest ten drugi, któremu przybijaj¹ jego nogi i jego rêce?" Powiedzia³ mi zbawca: "Ten, którego widzisz nad drzewem (krzy¿a), który jest pogodny i œmieje siê, to w³aœnie ¿yj¹cy Jezus. Ten zaœ, któremu przybijaj¹ gwoŸdŸmi rêce i nogi, o owa CielesnoœÌ nale¿¹ca do niego, to znaczy to, co podmieniono. Apokalipsa Piotra 81

Aug 06, 2010 at 08:05
Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #9]

BLyy to już dopiero się do wiemy w finalnej niestety.

Ja będąc w połowie gry - tury mijają trochę chyba wolniej niż w Civ 4 ale to zależy no - ciężko jednoznacznie powiedzieć. Po prostu mi na razie oczekiwanie na turę nie przeszkadza.

W Rise of Mankind jest to katorgą.

Aug 06, 2010 at 08:08

Print
Herbaciarz
Status: Hero

Registered: Aug 19, 2009
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #10]

Jeśli ktoś ma bardzo słabą kartę graficzną, to i tak może włączyć na ten widok
"planszowy". Bardzo dobre rozwiązenie.

Jak zwykle mam za mało ramu

~Stalin
HerbatĂŞ siĂŞ pija, by zapomnieĂŚ o haÂłasie Âświata.
~T'ien Yiheng

Aug 06, 2010 at 09:02
Gadu-Gadu: 10210264
XFire Opiart
Print
ramzes46
Status: Administrator

Registered: Oct 17, 2006
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #11]

Duże wymagania. Na szczęście zdążyłem wymienić trochę sprzętu i łapię się na możliwości gry. Jednak kartę grafiki muszę wymienić (mam NV 7900GS 256MB).
Dlaczego, ktoś się spyta. A dlatego, że używam Windows 7 a on korzysta z RAM grafy, na potrzeby systemu. Tak więc, w tej sytuacja karta powinna posiadać min. 512 VRAM.
A jak dojdą mody to i 1GB na karcie będzie potrzebne

Aug 06, 2010 at 09:14

Print
dra

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #12]

No ja zaczne grac tak jak mam i jesli bedzie mi predkosc zbytnio przeszkadzac, kupie druga skrzynke. Akurat moze sie dobrze stanie bo z zona pogram po LANie.

Aug 06, 2010 at 09:27

Print
Khelhaaru
Status: Settler

Registered: Sept 16, 2009
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #13]

Trochę duże te wymagania. Mój komputer ledwo obsłuży minimalne. Ale w takie gry jak Warhammer 40k Chaos Rising, gdzie walka jest non stop, gra rozgrywa się w czasie rzeczywistym, grafika jest chyba lepsza a nie tnie się praktyczne nic na wysokich ustawieniach, rozdzielczość 1440x900. Więc jak turowa gra może potrzebować takiego sprzętu ? Przecież tam nie mam cały czas akcji. Trochę to dziwne. Jak myślicie, dam rade pograć ?
Karta Graf. - ATI Radeon HD 2600 XT
RAM - 2GB
Rozdzielczość Ekranu - 1440x900
Procesor - Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz x2 czyli 4.00GHz
System - XP
Na Civ 5 zbierałem pieniądze jak dowiedziałem się że wychodzi, mam nadzieje że teraz mój komputer nie okaże się zbyt słaby.

[Edited by Khelhaaru on Aug 06, 2010 at 10:16]

Aug 06, 2010 at 10:05

Print
ramzes46

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #14]

Na ustawieniach minimalnych pograsz. Civka a przynajmniej jej poprzednia część posiada ogromna ilość drobnych elementów graficznych, To powoduje potrzebę stałego doczytywania ich. Duzo grałem na modzie RoM z AND. i to co się działo, to przechodzi ludzkie pojęcie. Początek gry to ok. 1,5 GB RAM a pod koniec rozgrywki prawie 3 GB łącznie z systemem, po zastosowaniu GameBoostera. ale zobaczymy jak to rozwiązali w ciV, ponoć jest nieźle zoptymalizowana.
Musze zmienić HDD na szybszy. Indeks wydajności pokazuje, ze to najsłabszy element w moim zestawie.

Aug 06, 2010 at 10:19

Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #15]

Civ 5 preview zabiera na starcie już 2.3 GB RAM

Aug 06, 2010 at 10:50

Print
odi147

Registered: Apr 19, 2007
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #16]

powiem że, zrobienie dysku RAID0 jest dobrym rozwiązaniem do przyspieszenia cywilizacji, tury mijają o polowe szybciej niż na zwykłym dysku SATA czy tez IDE...

Aug 06, 2010 at 10:51
Gadu-Gadu: 5264183
Print
athabus

Registered: Jul 30, 2008
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #17]

Mam tylko nadzieję, że da się trochę przyciąć detale bo w moim laptopie wąskim gardłem będzie karta grafiki zintegrowana z procesorem i3 - z drugiej strony gram na małej rozdzielczości więc pewnie tragedii nie będzie. Myślę, że po wyłączeniu wszelkich animacji typu machanie trąbką przez słonia gra będzie dość dobrze chodzić nawet w trybie 3d.
Jak znam życie, to problemy zaczną pojawiać się pod koniec rozgrywki, więc trzeba będzie szybko wygrywać ;-) Dobrze, że ramu mam z zapasem, bo mój ostatni laptop ze zintegrowaną kartą graficzną miał problemy w końcowych etapach gry właśnie z tego powodu.

Mimo wszystko jak na turową grę strategiczną to trochę przesadzili z tymi wymaganiami - mam wrażenie, że podali je trochę na wyrost.

Aug 06, 2010 at 11:09

Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #18]

No właśnie mnie dziwi troche te 4rdzenie. Wiecie czemu? Podczas grania mój procesor zużywa 50% czyli jakby 2 rdzeni używał. Więc po po jaką cholerę aż 4 rdzenie są wymagane?

Aug 06, 2010 at 11:10

Print
ramzes46

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #19]

Azi,
ściągnij jakiś gadżet który pokazuje obciążenie wszystkich rdzeni.

Aug 06, 2010 at 11:19

Print
czajmen

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #20]

jeżeli używa 2 rdzeni, to pozostałe 2 (a właściwie 1) przydaje się do obsługi systemu, a że procesorów 3 rdzeniowych raczej nie ma, to dali 4... to tak jak zalecać dwurdzeniowy procesor do gry, która obsługuje tylko i wyłącznie 1 rdzeń.

Aug 06, 2010 at 11:23
XFire czajmen
Print
dra

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #21]

Quote:
odi147 wrote:
powiem że, zrobienie dysku RAID0 jest dobrym rozwiązaniem do przyspieszenia cywilizacji, tury mijają o polowe szybciej niż na zwykłym dysku SATA czy tez IDE...

Jakis tutorial?
Aug 06, 2010 at 12:10

Print
czajmen

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #22]

dra trzeba mieć co najmniej dwa dyski (najlepiej takie same) i możliwości na płycie zestawienie RAIDa. To już trzeba ustawić w BIOSie albo w osobnym sterowniku.

Aug 06, 2010 at 12:18
XFire czajmen
Print
ramzes46

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #23]

Quote:
dra wrote:

Jakis tutorial?

Proszę
http://www.purepc.pl/jak_zbudowac_i_przyspieszyc_raid_0_poradnik
Aug 06, 2010 at 12:27

Print
Khelhaaru
Status: Settler

Registered: Sept 16, 2009
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #24]

Dopiero teraz zauważyłem że wymaga SP3 dla XP, tragedia, błąd mi wyskakuje za każdym razem gdy chcę go zainstalować.

Aug 06, 2010 at 16:42

Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #25]

Tak minimum Windows XP SP3.

Aug 06, 2010 at 16:52

Print
CivFan
Status: Moderator

Registered: Sept 10, 2003
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #26]

No na moim lapku to raczej odpada - zintegrowana grafika..

Aug 06, 2010 at 19:56
Gadu-Gadu: 3138671
Print
Herbaciarz

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #27]

Lapki nie są do grania w gry. W ogóle nie powinno się grać na kompach- od tego
są konsole (revolution )...

~Stalin
~T'ien Yiheng

Aug 06, 2010 at 21:11
XFire Opiart
Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #28]

Dziwne bo twórcy jasno mówili, że gra będzie śmigać na każdym lapku. ;/

Aug 06, 2010 at 21:24

Print
BLyy

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #29]

Może im chodziło o to, że pójdzie ale nie w grafice jak normalnie civ5 by wyglądała tylko ten widok z góry, ta planszówka pójdzie. Ja mam nadzieje, że mi chociaż mapa normalna i minimum 12 cywilizacja pójdzie w miare normalnie, że nie będę czekał minutami. 2G RAM, geforce GT x240 512mb i Core duo 1,86 GHz

[Edited by BLyy on Aug 06, 2010 at 21:58]

Aug 06, 2010 at 21:55
Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #30]

No to powinni napisać, że laptopy = widok strategiczny. Dziwna sytuacja.

Na tym sprzęcie co podałeś pograsz spokojnie i to na medium / max jestem pewny.

Aug 06, 2010 at 22:00

Print
CivFan

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #31]

Quote:
Opiart wrote:
Lapki nie są do grania w gry. W ogóle nie powinno się grać na kompach- od tego
są konsole (revolution )...

Laptopa kupiłem bo i tak nie gram w gry z braku czasu a teraz nie wywalę 2tys. żeby pograć w civ5 . Chociaż czwórka odpaliła i nie grało się źle.

[Edited by CivFan on Aug 07, 2010 at 10:30]
Aug 07, 2010 at 10:17
Print
athabus

Registered: Jul 30, 2008
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #32]

Ja bym się na prawdę nie stresował - na laptopie na pewno da się pograć i to nawet na czymś lepszym niż widok strategiczny. Z reguły takie gry mają możliwość określenia jakości grafiki - na kartę graficzną bardzo mocno działają elementy 3d - zwłaszcza jeśli pojawia się ich na prawdę sporo i każdy jest animowany. Na pewno jednak da się te wszystkie animacje powyłączać - słonik nie będzie ruszał trąbą a woda nie będzie ładnie falowała, ale za to nawet zintegrowana karta pociągnie taką grafikę. Umówmy się, że fps nie jest w grze strategicznej najważniejszy i nawet z niską wartością da się grać w miarę komfortowo.

Problemem w laptopach z reguły jest mała ilość pamięci operacyjnej - będzie to widoczne w późniejszych etapach gry - przy wartościach <2gb raczej nie da się grać komfortowo. Civ4 np. dało się całkiem fajnie grać na 1gb ramu, z średniej klasy procesorem i zintegrowaną kartą - dopiero we współczesności pojawiały się problemy tupu kiepska responsywność unitów, ale dawało się grać. Myślę, że teraz będzie podobnie.

Wg. mnie minimalne wymagania (a nawet trochę gorsza karta niż w min. wymaganiach bo laptop ma zazwyczaj mniejszy ekran (mniejszą rozdzielczość) niż komputer stacjonarny) pozwoli na komfortową rozgrywkę przez 4/5 gry na standardowych ustawieniach. I tej wersji będę się trzymał do premiery ;-)

PS. Laptop jest idealny do gier typu cywilizacja - już widzę jakby na mnie patrzyła żona jak biorę komputer stacjonarny na działkę albo na balkon ;-)

Aug 07, 2010 at 15:47

Print
standhouse
Status: Conscript

Registered: Mar 14, 2010
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #33]

Jak nowa civka będzię działać na tym laptopie (nie do końca chyba spełnia wymagania zalecane co do procesora bo nie jest 4 rdzeniowy)?:

Sony Vaio F11M1E/H

Procesor
Intel Core i5 520M 2.4 GHz
Chipset Intel PM55
Pamięć 4096 MB, Elpida DDR3-1066, 2x 2 GB
Karta grafiki NVIDIA GeForce GT 330M - 1024 MB, rdzeń: 575 MHz, pamięć: 790 MHz, DDR3, ForceWare 188.67

Aug 08, 2010 at 14:37

Print
Marian222

Registered: Feb 28, 2009
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #34]

Nie takie straszne te wymagania. Spokojnie pogram sobie na max detalach. Ciekawi mnie tylko sprawa z późniejszymi okresami, mam nadzieję że nie będzie tak jak w "czwórce" gdzie na większych mapach tury ładowały się po kilka(!) minut.

Aug 08, 2010 at 15:38
Gadu-Gadu: 6921553
XFire marian227
Print
VeeDee

Registered: Feb 16, 2007
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #35]

Chyba będę musiał kupić lepsza kartę graficzną

Aug 08, 2010 at 18:32

Print
edek

Registered: Sept 20, 2007
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #36]

O ile minimalne wymagania są zgodne z oczekiwaniami o tyle zalecane to lekkie przegięcie. Mam nadzieje że takie wymagania będą pozwalały na płynną grę do ostatniej tury przy maksymalnym ustawieniach.

Aug 08, 2010 at 18:43

Print
tomek1906

Registered: Nov 09, 2005
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #37]

z tymi 4 rdzeniami to pojechali..

Aug 08, 2010 at 19:08
Gadu-Gadu: 4232311
XFire tomek1906
Print
petr

Registered: Jan 08, 2006
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #38]

Panowie, ja z rozwojem sprzętu komputerowego zatrzymałem się kilka lat temu. Miałem jednak koniunkturę finansową i w ciągu 2 tygodni chcę sobie kupić dobrego laptopa (komp stacjonarny uważam za przeżytek więc odpada). Nie bardzo orientuję się w tym rekomendowanym procesorze, a zależy mi na płynnym działaniu CIV5 (a także Starcraft 2 oraz Diablo 3 tak poza tematem). Co sądzicie o czymś takim:

1. INTEL CORE I5 430M 2x2,26 Ghz do 2x2,53 GHz z Intel&#174; Turbo Boost 3 MB Cache FSB 1066 MHz
2. 4096 MB DDR3
3. ATI&#174; Radeon&#8482; HD 5650 1024MB DDR3 rozsz. do 2816 HyperMemory

Jestem w stanie na wydatek do 3.000 zł. Droższe gadżety nie wchodzą w grę.

Aug 10, 2010 at 11:02

Print
michalkf

Registered: Feb 20, 2010
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #39]

Quote:
petr wrote:
Panowie, ja z rozwojem sprzętu komputerowego zatrzymałem się kilka lat temu. Miałem jednak koniunkturę finansową i w ciągu 2 tygodni chcę sobie kupić dobrego laptopa (komp stacjonarny uważam za przeżytek więc odpada). Nie bardzo orientuję się w tym rekomendowanym procesorze, a zależy mi na płynnym działaniu CIV5 (a także Starcraft 2 oraz Diablo 3 tak poza tematem). Co sądzicie o czymś takim:

1. INTEL CORE I5 430M 2x2,26 Ghz do 2x2,53 GHz z Intel&#174; Turbo Boost 3 MB Cache FSB 1066 MHz
2. 4096 MB DDR3
3. ATI&#174; Radeon&#8482; HD 5650 1024MB DDR3 rozsz. do 2816 HyperMemory

Jestem w stanie na wydatek do 3.000 zł. Droższe gadżety nie wchodzą w grę.

Nie żebym był wybitnym znawcą, ale taki zestaw wygląda bardzo porządnie. Sam planuje kupno laptopa i zamierzam wydać trochę mniej. Myślę, że na takim sprzęcie z windows 7 civ5 będzie ładnie śmigała. Inna sprawa, że gra może być dużo bardziej sprzętożerna przy ogromnych mapach z dużą ilością AI, grę "przymulić" mogą również niektóre mody. Ale takie kwestie zawsze wychodzą w praniu.

[Edited by michalkf on Aug 10, 2010 at 11:35]
Aug 10, 2010 at 11:34

Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #40]

Musicie też wiedzieć, że np: Mafia 2 która też niby ma olbrzymie wymogi, okazuje się, że śmiga super na starszych sprzętach i to w wyższych ustawieniach niż sugerowano.

Aug 10, 2010 at 11:49

Print
Herbaciarz

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #41]

Ja nigdy nie byłem za laptopami i chyba nigdy nie będę Wolę wydać mniej i mieć
lepsze osiągi niż kupić laka i mieć mobilny komputer ale za to słabszy i droższy.
Poza tym niektóre gry mają problemy z laptopami. Ale zapewne za parę lat to się
zmieni.

~Stalin
~T'ien Yiheng

Aug 10, 2010 at 11:52
XFire Opiart
Print
CivFan

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #42]

Nie mam czasu na długie granie bo nawet na każde inne nie mam czasu a laptop służy mi do przeglądania wiadomości dnia i do pracy więc nie wyobrażam sobie abym to robił na stacjonarnym i tylko w jednym miejscu w domu . Wszystko się zmienia z biegiem czasu.

nigdy nie mów nigdy..

[Edited by CivFan on Aug 10, 2010 at 13:58]

Aug 10, 2010 at 13:57
Print
petr

Registered: Jan 08, 2006
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #43]

Ja nienawidzę kabli i kurzącego się sprzętu Lepiej jednak nie zaczynajmy sporów o to, co jest lepsze - komputer stacjonarny czy laptop

Jedyną wadą laptopa, który upatrzyłem, jest 15 calowy ekran Civilization to chyba jednak taka gra, w której rozmiar ekranu nie przeszkadza

Aug 10, 2010 at 14:17

Print
michalkf

Registered: Feb 20, 2010
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #44]

Quote:
petr wrote:
Ja nienawidzę kabli i kurzącego się sprzętu Lepiej jednak nie zaczynajmy sporów o to, co jest lepsze - komputer stacjonarny czy laptop

Jedyną wadą laptopa, który upatrzyłem, jest 15 calowy ekran Civilization to chyba jednak taka gra, w której rozmiar ekranu nie przeszkadza

Faktycznie, spór o to co lepsze (komputer czy laptop) byłby irracjonalny. Podobnie jak spór, który zawsze mnie śmieszył pt. czy lepszy jest komputer czy konsola .

petr, co do ekranu, zawsze możesz kupić 17 calowy laptop. Są droższe, ale ich cena w ostatnim czasie i tak znacznie spadła.
Aug 10, 2010 at 14:25

Print
czajmen

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #45]

ja gram na moim 17 calowym laptopie, ktory kupilem w zeszlym roku. nie zaluje tego, bo dzieki temu ze jest troche wypasiony, moge sobie pogrywac w miare nowe gry. civki V sie nie boje. blaszaka tez mam, ale jest schowany w garderobie i robi za serwerek. dla mnie laptop jest wygodny, dobrze pracuje i moge go zabrac w podroz (tak jak teraz). fakt faktem wiecej kosztuje - ale cos za cos...

PS. decydujacym argumentem za zakup lepszego laptopa niz komputera stacjonarnego byl brak miejsca na ten ostatni...

Aug 10, 2010 at 14:40
XFire czajmen
Print
wnuczus

Registered: Nov 13, 2004
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #46]

Dla mnie właśnie są, to straszne wymagania takie na styk wielki. Będę zmuszony chyba dokupić ramu z 2gb do 4gb, oraz kartę graficzną obecnie mam 8800 GTX 256

Aug 10, 2010 at 18:53

XFire wnuczus
Print
Azazell

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #47]

Ja jednak myślę, że spokojnie wszyscy pograją na 2gb i zwykłym procesorze 2 rdzeniowym

Aug 10, 2010 at 19:05

Print
wnuczus

Registered: Nov 13, 2004
Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #48]

No tak, ale jednak chciałbym pograć chodź na średniej mapce, grafika to już mało ważna, ważne jest to, żeby w miarę turki szły.

Aug 10, 2010 at 19:12

XFire wnuczus
Print
Herbaciarz

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #49]

Ja niby mam 4GB, ale mam XP, a on odczytuje tylko do 3GB.
Dlatego muszę
Windowsa 7 zainstalować, bo 1GB to jednak jest ogromna różnica. A znając CIV,
to potrzeba do komfortowej gry 6GB...

~Stalin
~T'ien Yiheng

Aug 10, 2010 at 19:17
XFire Opiart
Print
dra

Re: Oficjalne wymagania sprzętowe gry Civilization V [post #50]

No nieco zabawnie sie robi, bede instalowal pierwszy raz od win98se inny system niz winxp :E

Aug 10, 2010 at 19:25

Print
^ Począ…tek strony ^
Pages: [1] 2 3 4

Username: Password: Lost your password?

tForum version b0.94.1.2 (© 2003 tForumDevTeam)

The comments published here represent only the personal opinions of the respective users. civ.org.pl and it's staff is not held responsible for the contents of the posts.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal civ.org.pl ani jego redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

hosted by artserwis.pl - praca, konkursy, portfolia dla twórców.